20 İyun 22:11 Bakı-2015: Bu günün 17 dəst medalçıları
BAKI-2015 xəbərləri 20 İyun 22:11
3239 baxış

Bakı-2015: Bu günün 17 dəst medalçıları

Bakı-2015 I Avropa Oyunlarının IX günündə 17 dəst medalın sahibi məlum olub. Apasport.az saytının məlumatına görə, 5 idman növündə bəzi medalçıların adlarına aydınlıq gəlib.

 

Belə ki, atıcılıq, idman gimnastikası, çimərlik voleybolu, şosse velosipedi və suyatullanma yarışlarında ilk “üçlük”lər medallarına sahib olublar. Bu medallardan 10 dəsti idman gimnastikasında verilib.

 

Azərbaycan Oyunların IX günündə 3 medal qazanıb. Onlarının əyarının 1-i qızıl, 1-i gümüş, 1-i isə bürünc olub. Maraqlıdı ki, hər 3 medalı millimizin aktivinə gimnastımız Oleq Stepko qazandırıb.

 

Bu gün qeydə alınan nəticələrdən sonra Azərbaycan yarışda qazandığı medalların sayını 33-ə çatdırıb.

 

Bununla I Avropa Oyunlarında ümumilikdə 115 dəst medal öz sahibini tapıb.

 

 

Atıcılıq

 

Kişilər

50 metrdən tapança ilə atəş

1. Damir Mikeç (Serbiya)

2. Pavol Kopp (Slovakiya)

3. Ömər Abdullah Alimoğlu (Türkiyə)

 

Qadınlar

25 metrdən tapança ilə atəş

1. Heidi Gerber Dithelm (İsveçrə)

2. Antoaneta Boneva (Bolqarıstan)

3. Monika Karx (Almaniya)

 

Dairəvi stend

1. Amber Hill (Böyük Britaniya)

2. Diana Bakosi (İtaliya)

3. Çiara Kaynero (İtaliya)

 

 

Çimərlik voleybolu

 

Qadınlar

1. Nikole Eyholzer/Nina Betşart (İsveçrə)

2. Mariya Lena Plesutşnik/Katarina Şutzenhofer (Avstriya)

3. Yeva Dumbauskeyt/Monika Povilaytite (Litva)

 

 

İdman gimnastikası

 

Kişilər

Sərbəst hərəkətlər

1. Migel Santana Zapata (İspaniya)

2. Fabian Hambuçen (Almaniya)

3. David Belyavski (Rusiya)

 

Gimnastika atı

1. Saso Bertonçelj (Sloveniya)

2. Oleq Stepko (Azərbaycan)

3. Brinn Bevan (Böyük Britaniya)

 

Halqalar

1. Elefterios Petrunias (Yunanıstan)

2. Nikita İqnatyev (Rusiya)

3. İbrahim Çolak (Türkiyə)

 

Dayaqla tullanma

1. Oleq Verniayev (Ukrayna)

2. Kasimir Şmidt (Hollandiya)

3. Oleq Stepko (Azərbaycan)

 

Paralel qollar

1. Oleq Stepko (Azərbaycan)

2. David Belyavski (Rusiya)

3. Daniel Marius Berbeçar (Rumıniya)

 

Turnik

1. Fabian Hambuçen (Almaniya)

2. Vlasios Maras (Yunanıstan)

3. Nikita İqnatyev (Rusiya)

 

Qadınlar

Dayaqla tullanma

1. Culia Steinqruber (İsveçrə)

2. Seda Tutkalyan (Rusiya)

3. Lisa Top (Hollandiya)

 

Müxtəlif hündürlüklü qollar

1. Aliya Mustafina (Rusiya)

2. Sofie Şeder (Almaniya)

3. Andrea İridon (Rumıniya)

 

Gimnastika tiri

1. Like Vevers (Hollandiya)

2. Andrea İridon (Rumıniya)

3. Culia Steinqruber (İsveçrə)

 

Sərbəst hərəkətlər

1. Culia Steinqruber (İsveçrə)

2. Aliya Mustafina (Rusiya)

3. Like Vevers (Hollandiya)

 

 

Şosse velosipedi

 

Qadınlar

1. Alena Amalyuşik (Belarus)

2. Katarzina Niviadoma (Polşa)

3. Anna van der Breggen (Hollandiya)

 

 

Suyatullanma

 

Kişilər

3m tramplin

1. Ceyms Hitli (Böyük Britaniya)                          

2. Adriano Ruslan Kristofori (İtaliya)

3. İlia Molçanov (Rusiya)

 

Qadınlar

3m sinxron tramplinlər

1. Saskia Ottinqaus/Luiza Stavçinski (Almaniya)

2. Yelena Çernyuk/Maria Polyakova (Rusiya)

3. Diana Şelestyuk/Marqarita Dzuşova (Ukrayna)

Xəbər lenti