28 May 15:51 Bakı-2015: Xorvatlar 113 idmançı ilə gəlir
BAKI-2015 xəbərləri 28 May 15:51
396 baxış

Bakı-2015: Xorvatlar 113 idmançı ilə gəlir

Xorvatiyanın Milli Olimpiya Komitəsi Bakı-2015-ə gələcək heyəti açıqlayıb. Apasport.az saytının məlumatına görə, xorvatlar ölkəmizdə keçiriləcək I Avropa Oyunlarına 113 idmançı ilə qatılacaq.

 

17 idman növündə mübarizə aparacaq komandanın heyətində London-2012-nin bürünc medalçıları - Sneyana Peyçiçlə Lusia Zaninoviç ən təcrübəli idmançıları hesab olunurlar.

 

Yarışda xorvatların bayraqdarının da adı açıqlanıb. Bu, güllə atıcısı Peyçiç olacaq.

 

Kamandan oxatma: Matiya Mihaliç 
 
Badminton: Zvonimir Durkinjak, Katarina Galeniç, Zvonimir Holbling, Staşa Poznanoviç, Dorotea Sutara
 
Boks: Marko Çaliç, Matteo Komadina, Marin Mindoljeviç, Luka Plantiç, Damir Plantiç, Daria Popoviç, Stipan Prtenjača, Mate Rudan 
 
Avarçəkmə: Brigita Bakiç, Antun Novakoviç
 
Velosiped idmanı: Andrea Kirşiç, Filip Turk (hər ikisi dağ velosipedi), Kristiyan Durasek, Robert Kişerlovski, Matiya Kvasina, Mia Radotiç (hər üçü şosse)
 
Suya tullanma: Maja Boriç, Hrvoye Brezovaç, Yuraj Melsa, Lorena Tomiek
 
Qılıncoynatma: Marcela Dayçiç, Boyan Yovanoviç  

İdman gimnastikası: Karmen Koljanin, Dina Madir, Marijo Mojnik, Ana Poşçiç
 
Cüdo: Andreja Dakoviç, Zlatko Kumriç, Ivana Maraniç, Tomislav Marijanoviç, Barbara Matiç, Mariyana Mişkoviç
 
Karate: Monika Berulec, Danil Domdjoni, Vlatka Kiuk, Jelena Kovaçeviç, Ana Lenard, Maşa Martinoviç
 
Atıcılıq: Maşa Beriç, Boyan Durkoviç, Anton Glasnoviç, Josip Glasnoviç, Petar Gorşa, Mariya Maroviç, Snejana Peyçiç, Tanja Perec, Vlatka Pervan, Jeljko Posaveç, Saşa Şpirelya, Ivika Ştritof
 
Üzgüçülük: Bruno Blaşkoviç, Borna Yukiç, Kristian Komleniç, Igor Kostovski, Ante Luçev, Kristina Milentiç, Nikola Miljeniç, Nikola Obrovaç, Matea Sumaystoçiç
 
Stolüstü tennis: Andrej Gaçina, Tomislav Kolarek, Lea Rakovac, Tan Rui Wu, Tian Yuan
 
Taekvondo: Vedran Goleç, Filip Grgiç, Stipe Jarloni, Iva Radoş, Marina Şumiç, Ana Zaninoviç, Lusia Zaninoviç
 
Triatlon: Matiya Kriveç, Matiya Lukina, Sonya Şkevin
 
Voleybol: Yelena Alaybeg, Bernarda Çutuk, Samanta Fabris, Ana Qrbaç, Nikolina Yeliç, Marina Katiç, Karla Klariç, Sanya Popoviç, Mariya Prşa, Ana Starçeviç, Tamara Suşiç, Mira Topiç, Mariya Uşiç, Senna Uşiç Yoquniça 
 
Su polosu: Matias Bilyaka, Petar Bratim, Ferdinand Josip Buşeliç, Zvonimir Butiç, Marin Daşiç, Toni Yarak, Karlo Krekoviç, Ivan Krolo, Franko Laziç, Lovro Papariç, Duje Peykoviç, Mateo Saftiç, Stipe Şitum
 
Güləş: Dominik Etlinger, Daniyel Janeçiç, Ivan Lizatoviç, Bojo Starçeviç, Neven Jugay, Nenad Jugay

Xəbər lenti