22 İyun 16:43 Avropa Liqası: Klublarımızın rəqibləri məlum oldu - YENİLƏNİB
FUTBOL xəbərləri 22 İyun 16:43
10995 baxış

Avropa Liqası: Klublarımızın rəqibləri məlum oldu - YENİLƏNİB

 

Bu gün Avropa Liqasının 2015/16 mövsümünün I və II təsnifat mərhələsinin püşkatma mərasimi baş tutub. Apasport.az saytının məlumatına görə, İsveçrənin Nyon şəhərində keçirilən tədbirdə Azərbaycanın 3 təmsilçisinin mübarizəyə qatılacağı I təsnifat mərhələsinin cütləri müəyyənləşib.

 

Bu raundda çıxış edən 102 komanda 51 cüt təşkil edib.  Topaz Premyer Liqasının gümüş mükafatçısı “İnter” Albaniyanın “Laçi” klubu ilə görüşəcək. Bakılılar ilk matçı Albaniyada keçirəcək.

 

Çempionatımızın bürünc mükafatçısı “Qəbələ” Gürcüstan “Dinamo”su ilə görüşəcək. Təmsilçimiz Tiflis klubu ilə ilk görüşü səfərdə, cavab oyununu evdə keçirəcək.

 

Paytaxt təmsilçisi “Neftçi”nin bəxtinə Monteneqro “Mladost”u düşüb. “Ağ-qaralar”da ilk matçı rəqib meydanında keçirməlidi. Lakin hər üç komandamızın ev oyunu – eyni günə təsadüf etdiyindən matçlardan birinin, hətta ikisinin yeri və vaxtı dəyişdirilə bilər.

 

Komandalarımız mərhələ adlasa, onların II təsnifat mərhələsində qarşılaşacağı potensial rəqiblər də məlum olub.  Bu mərhələnin 33 cütü dəqqiləşib

 

Avropa Liqası, I təsnifat mərhələsi

(2 iyul/9 iyul)

“Dinamo” (Tiflis, Gürcüstan) - “Qəbələ” (Azərbaycan)

“Laçi” (Albaniya) – “İnter” (Azərbaycan)

“Mladost” (Monteneqro) – “Neftçi” (Azərbaycan)

“Vikinqur” (İslandiya) - “Koper” (Sloveniya)

“Nyutaun” (Uels) -  “Valletta” (Malta)

“Qlenavon” (Şimali İrlandiya) -  “Şaxtyor” (Belarus)

“Runavik” (Farer adaları) - “Linfild” (Şimali İrlandiya)

“Atlantas (Litva) - “Beroe” (Bolqarıstan)

“Spartak” (Latviya) - “Buduçnost” (Monteneqro)

“Lusitanos” (Andorra) -  “Vest Hem” (İngiltərə)

“Kork Siti” (İrlandiya) - “Reykyavik” (İslandiya)

“Diffeerdanj” (Lüksemburq) - “Bala Taun” (Uels)

“Şkendiya” (Makedoniya) - “Aberdin” (Şotlandiya)

“Skonto” (Latviya) - “Sent-Patriks” (İrlandiya)

“Alaskert” (Ermənistan) - “Sent-Conston” (Şotlandiya)

“Qlentoran” (Şimali İrlandiya) - “Jilina” (Slovakiya)

“Srvena Zvezda” (Serbiya) - “Kayrat” (Qazaxıstan)

“Renova” (Makedoniya) - “Daçiya” (Moldova)

“Vikinqur” (Farer adaları) -  “Rusenborq” (Norveç)

“Ordabası” (Qazaxıstan) -  “Beytar” (İsrail)

“Proqres” (Lüksemburq)-  “Şemrok Rovers” (İrlandiya)

“Flora” (Estoniya) - “Rabotniçki” (Makedoniya)

“Kukesi” (Albaniya) - “Torpedo” (Belarus)

“Trakai” (Litva) - “HB Torshavn” (Farer adaları)

“Dinamo” (Batumi, Gürcüstan) - “Omoniya” (Kipr)

“Debretsen” (Macarıstan) -  “Sutyeska” (Monteneqro)

“Qo Ehed İqls” (Hollandiya) - “Ferensvaroş” (Macarıstan)

“Aktobe” (Qazaxıstan) - “Kalyu” (Estoniya)

“Brondbü” (Danimarka) - “Yuvenes” (San-Marino)

“Domjale” (Sloveniya) - “Çukariçki” (Serbiya)

“Şerif” (Moldova) - “Odd Qrenland” (Norveç)

“Baltsan” (Malta) - “Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina)

“Kruoja” (Litva) - “Yagelloniya” (Polşa)

“Sent Culiya” (Andorra) - “Randers” (Danimarka)

“La Fiorita” (San-Marino) - “Vaduts” (Lixtenşteyn)

“Kollec” (Cəbəllütariq) - “Slovan” (Slovakiya)

 “Partizani” (Albaniya) - “Stromsqodset” (Norveç)

“Lahti” (Finlandiya) - “Elfsborq” (İsveç)

“Vaasa” (Finlandiya) - AİK (İsveç)

SJK(Finlandiya) - “Hafnarfyordur” (İslandiya)

“Kalev” (Estoniya) - “Hayduk” (Xorvatiya)

“Airbus” (Uels) -  “Lokomotiv” (Xorvatiya)

“Saksan” (Moldova) - “Apollon” (Kipr)

“Yelqava” (Latviya) - “Liteks” (Bolqarıstan)

“Şirak” (Ermənistan) - “Zrinski” (Bosniya və Herseqovina)

“Selye” (Sloveniya) - “Şlensk” (Polşa)

 “Birkirkara” (Malta) - “Uliss” (Ermənistan)

“Botosani” (Rumıniya) - “Spartak” (Sxinvali, Gürcüstan)

UCD (İrlandiya) - “Düdelanj” (Lüksemburq)

“Voyvodina” (Serbiya) - MTK (Macarıstan)

 “Olimpik” (Sarayevo, Bosniya və Herseqovina) – “Spartak” (Slovakiya)

 

 Avropa Liqası, II təsnifat mərhələsi

(16 iyul/23 iyul)

“Kukesi” (Albaniya)/“Torpedo” (Belarus) - “Mladost” (Monteneqro)/“Neftçi” (Azərbaycan)

SJK(Finlandiya)/“Hafnarfyordur” (İslandiya) - “Laçi” (Albaniya)/“İnter” (Azərbaycan)

“Domjale” (Sloveniya)/“Çukariçki” (Serbiya) - “Dinamo” (Tiflis, Gürcüstan)/“Qəbələ” (Azərbaycan)

“Qlenavon” (Şimali İrlandiya)/“Jilina” (Slovakiya) - “Volfsburger” (Avstriya)

“Trabzonspor” (Türkiyə) - “Diffeerdanj” (Lüksemburq)/“Bala Taun” (Uels)

“Şarlerua” (Belçika) - “Ordabası” (Qazaxıstan)/“Beytar” (İsrail)

“Sent Culiya” (Andorra)/“Randers” (Danimarka) - “Lahti” (Finlandiya)/“Elfsborq” (İsveç)

“Mlada Boleslav” (Çexiya) -  “Partizani” (Albaniya)/“Stromsqodset” (Norveç)

Çerno More” (Bolqarıstan) - “Dinamo” (Belarus)

“Riyeka” (Xorvatiya) - “Şkendiya” (Makedoniya)/“Aberdin” (Şotlandiya)

“Lusitanos” (Andorra)/“Vest Hem” (İngiltərə) -  “Birkirkara” (Malta)/“Uliss” (Ermənistan)

“Vikinqur” (İslandiya)/“Koper” (Sloveniya) - “Kalev” (Estoniya)/“Hayduk” (Xorvatiya)

“Saksan” (Moldova)/“Apollon” (Kipr) - “Trakai” (Litva)/“HB Torshavn” (Farer adaları)

“İnverness” (Şotlandiya) - “Astra” (Rumıniya)

“Olimpik” (Sarayevo, Bosniya və Herseqovina)/“Spartak” (Slovakiya) - “Runavik” (Farer adaları)/”Linfild” (Şimali İrlandiya)

“Kopenhagen” (Danimarka) - “Nyutaun” (Uels)/ “Valletta” (Malta)

“Selye” (Sloveniya)/“Şlensk” (Polşa) -  “Höteborq” (İsveç)

“Skonto” (Latviya)/“Sent-Patriks” (İrlandiya) - “Debretsen” (Macarıstan)/“Sutyeska” (Monteneqro)

“Atlantas (Litva)/“Beroe” (Bolqarıstan) - “Brondbü” (Danimarka)/“Yuvenes” (San-Marino)

“Kork Siti” (İrlandiya)/“Reykyavik” (İslandiya) - “Vikinqur” (Farer adaları)/“Rusenborq” (Norveç)

“Proqres” (Lüksemburq)/“Şemrok Rovers” (İrlandiya) - “Şerif” (Moldova)/“Odd Qrenland” (Norveç)

“Airbus” (Uels)/“Lokomotiv” (Xorvatiya) - PAOK (Yunanıstan)

“Legiya” (Polşa) - “Botosani” (Rumıniya) - “Spartak” (Sxinvali, Gürcüstan)

“Hapoel”(Beyer-Şeva, İsrail) - “Tyun” (İsveçrə)

“Kollec” (Cəbəllütariq)/“Slovan” (Slovakiya) - UCD (İrlandiya)/“Düdelanj” (Lüksemburq)

“Vaasa” (Finlandiya)/AİK (İsveç) - “Şirak” (Ermənistan)/“Zrinski” (Bosniya və Herseqovina)

“Srvena Zvezda” (Serbiya)/“Kayrat” (Qazaxıstan) - “Alaskert” (Ermənistan)/“Sent-Conston” (Şotlandiya)

“Qo Ehed İqls” (Hollandiya)/“Ferensvaroş” (Macarıstan) - “Baltsan” (Malta)/“Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina)

“Voyvodina” (Serbiya)/MTK (Macarıstan) - “Spartak” (Latviya)/“Buduçnost” (Monteneqro)

“La Fiorita” (San-Marino)/“Vaduts” (Lixtenşteyn) - “Aktobe” (Qazaxıstan)/“Kalyu” (Estoniya)

“Renova” (Makedoniya)/“Daçiya” (Moldova) - “Qlentoran” (Şimali İrlandiya)/“Şaxtyor” (Belarus)

“Kruoja” (Litva)/“Yagelloniya” (Polşa) - “Dinamo” (Batumi, Gürcüstan)/“Omoniya” (Kipr)

“Yelqava” (Latviya)/“Liteks” (Bolqarıstan) - “Flora” (Estoniya)/“Rabotniçki” (Makedoniya)