28 Avqust 01:09 Avropa Liqasında gecənin nəticələri - YENİLƏNİB
FUTBOL xəbərləri 28 Avqust 01:09
10329 baxış

Avropa Liqasında gecənin nəticələri - YENİLƏNİB

Avrokuboklarda pley-off mərhələsinə yekun vurulub. Apasport.az saytının məlumatına görə, Avropa Liqasında baş tutan 22 qarşılaşma ilə qrup mərhələsinə yüksələn son klublar bəlli olub.

 

Pley-off mərhələsinin cavab oyunlarına Qazaxıstanda start verilib. Fransa təmsilçisi “Bordo”nu qəbul edən “Kayrat” evində qalib gəlməyi bacarsa da, bu qələbə qrup mərhələsində iştirak üçün kifayət etməyib.

 

Türkiyə təmsilçisi “Fənərbaxça” isə Yunanıstan klubu ilə qarşılaşıb. İstanbul klubu səfərdə 1:0 hesabı ilə məğlub etdiyi “Atromitos”u evdə 3 cavabsız qolla yola salıb.

 

Avropa Liqası

Pley-of mərhələsi

 

“Kayrat” (Qazaxıstan) - “Bordo” (Fransa) - 2:1

Qol: Yambere, 1 (öz qapısı), Kuat, 66 - Krivelli, 77

İlk oyun - 0:1

 

“Qarabağ” (Azərbaycan) - “Yanq Boyz” (İsveçrə) - 3:0

Qollar: Almeyda, 4, Reynaldo, 43, Əfran İsmayılov, 61

İlk oyun - 1:0

 

“Yablonets” (Çexiya) - “Ayaks” (Hollandiya) - 0:0

İlk oyun - 0:1

 

“Rubin” (Rusiya) - “Rabotniçki” (Makedoniya) - 1:0

Qol: Karlos, 35

İlk oyun - 1:1

 

“Videoton” (Macarıstan) - “Lex” (Polşa) - 0:1

Qol: Kedziora, 57

İlk oyun - 0:3

 

HİK (Finlandiya) - “Krasnodar” (Rusiya) - 0:0

İlk oyun - 1:5

 

“Tyun” (İsveçrə) - “Sparta” (Çexiya) - 3:3

Qol: Ferreyra, 33,81, Munsi, 50 - Dokal, 10, Husbauer, 21, Kosta, 71

İlk oyun - 1:3

 

“Sent-Etyenn” (Fransa) - “Milsami” (Moldova) - 1:0

Qol: Kornyet, 15

İlk oyun - 1:1

 

“Rusenborq” (Norveç) - “Styaua” (Rumıniya) - 0:1

Qol: Popa, 54

İlk oyun - 3:0

 

“Panatinaikos” (Yunanıstan) - “Qəbələ” (Azərbaycan) - 2:2

Qol: Berq, 34, Nano, 82 - Dodo, 6, 60

İlk oyun - 0:0

 

“Brondbü” (Danimarka) - PAOK (Yunanıstan) - 1:1

Qol: Raşani, 27 - Kosta, 21

İlk oyun - 0:5

 

“Hayduk” (Split, Xorvatiya) - “Slovan” (Çexiya) - 0:1

Qol: Sural, 23

İlk oyun - 0:1

 

“Fənərbaxça” (Türkiyə) - “Atromitos” (Yunanıstan) - 3:0

Qol: Fernandao, 7, 78, Caner, 59

İlk oyun - 1:0

 

“Alkmaar” (Hollandiya) - “Astra” (Rumıniya) - 2:0

Qollar: Van der Linden, 80, Muhren, 85

İlk oyun - 2:3

 

“Zalsburq” (Avstriya) - “Dinamo” (Minsk, Belarus) - 2:1 (əlavə vaxt)

Qol: Minamino, 20, Soryano, 58

İlk oyun - 0:2

 

“Voyvodina” (Serbiya) - “Viktoriya” (Plzen, Çexiya) - 0:2

Qol: Dyuric, 19 (öz qapısı), Duris, 60

İlk oyun - 0:3

 

“Standard” (Belçika) - “Mölde” (Norveç) - 3:1

Qollar: Nokaert, 26, Santini, 48, Trebel, 90+5 - Huseyn, 42

İlk oyun - 0:2

 

“Borussiya” (Dortmund, Almaniya) - Odd” (Norveç) - 7:2

Qollar: Mxitaryan, 25, Roys, 27, 32, 51, İlkay, 57, Kaqava, 40, 90 - Halvorsen, 29

İlk oyun - 4:3

 

“Atletik” (İspaniya) - “Jilina” (Slovakiya) - 1:0

Qol: Elustondo, 24

İlk oyun - 2:3

 

“Mityulland” (Danimarka) - “Sauthempton” (İngiltərə) - 1:0

Qol: Rasmussen, 28

İlk oyun - 1:1

 

“Legiya” (Polşa) - “Zarya” (Ukrayna) - 3:2

Qollar: Brizinski, 16, Gilyerme, 62, Duda, 90+5 - Xomçenevski, 39, Lyubirnoviç, 60

İlk oyun - 1:0

 

“Belenenseş” (Portuqaliya) - “Altax” (Avstriya) - 0:0

İlk oyun - 1:0

 

 

Xəbər lenti